Festool wychodzi naprzeciw rynkowym oczekiwaniom wprowadzając nowe rozwiązania do walki z uciążliwym pyłem w miejscu pracy. Mowa o akumulatorach Bluetooth, a także zdalnym sterowaniu, znacznie bardziej wygodnym i funkcjonalnym wężu ssącym oraz odkurzaczu mobilnym. Już teraz warto więc dołączyć do organizowanej przez Festool ?Kampanii bezpyłowej? i przyczynić się do redukcji pyłu w Twoim miejscu pracy.

Co nowego proponuje Festool?

odkurzacz

Nowością są przede wszystkim propozycje dotyczące asortymentu akumulatorów, które zapewne spotkają się z dużym uznaniem wśród użytkowników narzędzi akumulatorowych z odsysaniem. Dołączyły do niego dwa funkcjonalne modele z powodzeniem wykorzystujące technologię Bluetooth. Atrakcyjna jest także ich pojemność - 5,2 i 6,2 Ah.

Kolejną propozycją ułatwiającą redukcję pyłu jest nowy wąż ssący poszerzający ofertę odkurzaczy. W dosłownym tego słowa znaczeniu można śmiało stwierdzić, że dzięki niemu praca idzie po prostu gładko. Płynne odsysanie wespół z eliminacją uciążliwego zahaczania - to główne cechy nowego węża.

Profesjonaliści z pewnością zainteresują się i docenią użytkowanie odświeżonych odkurzaczy CT 26, 36 i 48. Bardzo dużym ułatwieniem jest wzbogacenie ich w połączenia SYS-Dock i T-LOC, a także zwijanie przewodu dzięki któremu możliwe jest wygodne łączenie Systainera z odkurzaczem.

 ?Moduł Bluetooth to kolejne rozwiązanie poprawiające ergonomię i komfort pracy. Możemy zdalnie włączać i wyłączać odkurzacz bez odchodzenia od stanowiska? - wyjaśnia Sławomir Trojan, trener w Festool Polska. ?Dodatkowo akumulatory wykorzystujące tę technologię sprawiają, że możemy się pozbyć kabla zasilającego łączącego odkurzacz z narzędziem. Akumulatory należy oczywiście skonfigurować z odkurzaczem, by przy włączeniu lub wyłączeniu narzędzia akumulatorowego odkurzacz reagował automatycznie. Jeżeli równocześnie wykorzystamy wąż ssący, zminimalizujemy stężenie pyłu, sprawiając, że praca będzie jeszcze łatwiejsza i bezpieczniejsza? - podsumowuje Sławomir Trojan.

Nieporęczny przewód i pył - jak się ich skutecznie pozbyć?

odkurzacz Festol

 Z nowymi rozwiązaniami od Festool jest to bardzo proste, a mamy na to dwa sposoby.

 1. Pilot, który włącza i wyłącza odkurzacz

W momencie, gdy wykwalifikowany elektryk podłączy już do wolnego gniazda odkurzacza Cleantec CT 26, 36 lub 48 moduł Bluetooth, będziemy mogli korzystać z funkcjonalności pilota. Z jego pomocą z łatwością włączymy i wyłączymy urządzenie. Otrzymamy go w przypadku, jeśli zamówimy zestaw. W jaki sposób zostanie umieszczony bezpośrednio przy wężu ssącym? Za pomocą dwóch taśm odpowiadających wężom D27 i D36.

 2. Odkurzacz złącza się automatycznie wraz z urządzeniem akumulatorowym.

W jaki sposób równocześnie włączyć oraz wyłączyć narzędzie akumulatorowe oraz odkurzacz? Wystarczy połączyć akumulatory 2. Bluetooth Festool (BP 18 Li 5,2 ASI i BP 18 Li 6,2 ASI) z modułem Bluetooth odkurzacza.

3. Bardzo istotną kwestią jest także to, że cechą charakterystyczną akumulatorów Bluetooth o pojemności 5,2 i 6,2 Ah jest ich bardzo wysoka wytrzymałość, a ponadto optymalne uwalnianie mocy. Jeśli użyjemy przy tym szybkiej wyposażonej w mechanizm aktywnego chłodzenia ładowarki Airstream SCA 8, wówczas ładowanie przebiegnie nadzwyczaj efektywnie. Dodatkowym ułatwieniem będzie wyświetlacz LED, z pomocą którego dowiemy się na jakim poziomie jest ładowanie.

Warto także skorzystać z proponowanej przez Festool usługi Service all inclusive. Dotyczy ona 36- miesięcznej gwarancji na ochronę przed kosztami napraw wszystkich narzędzi, akumulatorów oraz ładowarek (łącznie z częściami zamiennymi).

Czy można jeszcze bardziej usprawnić sobie pracę?

Tak! Tu z pomocą przychodzi mobilny odkurzacz oraz odpowiedni wąż.

 Wąż ssący dedykowany odkurzaczom przemysłowym z mufą Cleantec

 Dlaczego warto postawić na nową wersję węża ssącego Festool? Głównie ze względu na jego gładkość i elastyczność, a także:

- gładką powłokę, która sprawia, że nie zahacza on o powierzchnię i z łatwością się po niej przesuwa,
- zwiększoną wydajność odsysania oraz znacznie lepszą wytrzymałość (tożkowy kształt: rozszerza się od 27 mm do 32 mm),
- mufę Cleantec, która umożliwia znacznie bardziej stabilne mocowanie na narzędziu. To jednak nie koniec udogodnień. Mowa o zamku bagnetowemu, z pomocą którego wąż ssący można szybko i niezawodnie podłączać oraz odłączać od elektronarzędzia.

Zwróć uwagę na: to, że nowy wąż ssący jest niezwykle ergonomiczny i praktyczny. Możesz błyskawicznie połączyć początkowe elementy dwóch węży ssących, a także dołączyć do węża moduł sterowania zdalnego Bluetooth, aby uzyskać maksymalną elastyczność podczas wykonywanej pracy.

Poznaj nową generację w przemysłowych odkurzaczach mobilnych

Usprawniona oraz znacznie większa wydajność odsysania. To możliwe, dzięki nowej generacji odkurzaczom mobilnym CT 26, 36 i 48. Dodatkowym udogodnieniem jest wyposażenie ich w Sys-Dock i T-LOC, które umożliwiają stabilne łączenie z Systainerami, Sortainerami i SYS-ToolBox. To jednak nie koniec udogodnień. Dzięki nowemu mechanizmowi możliwe jest znacznie szybsze, a zarazem porządne zwinięcie kabla. Można go także odłączyć bez konieczności uciążliwego rozwijania.

Przekonaj się o tym, że praca bez pyłu jest naprawdę możliwa z pomocą nowości od Festool, które dostępne są od stycznia 2018 r. Więcej informacji na stronie www.festool.pl.

art. sponsorowany

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem